Close

Ostatnie posty

Nowoczesność, wygoda i funkcjonalność, tak bardzo potrzebna w każdym domu -odkurzacze centralne
W dzisiejszych czasach odkurzacze to rzecz niezbędna, realnym i praktycznym wyborem do Twojego domu, wygodne i proste...
kwi 8, 2020
5 pytań, które powinieneś sobie zadać zanim kupisz i zamontujesz lampę wiszącą
Lampy wiszące to jeden z tych rodzajów oświetlenia, który daje naprawdę dużo możliwości i umożliwi Ci idealne...
lut 26, 2020
9 wskazówek jak wybrać idealny kinkiet
Już nie raz pisaliśmy o tym, że kinkiet to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów lamp, który świetnie odnajdzie...
lut 26, 2020

9 wskazówek jak wybrać idealny kinkiet

Dodano: lut 26, 2020

Już nie raz pisaliśmy o tym, że kinkiet to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów lamp, który świetnie odnajdzie się w każdym domu. Aby jednak ułatwić mu wpasowanie się w Twoje cztery kąty, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy. Dziś zebraliśmy dla Was 9 wskazówek, które pomogą Wam wybrać idealny model kinkietu dla każdego pomieszczenia. Zatem do dzieła!

9 wskazówek jak wybrać idealny kinkiet

1. Określ, jakie kinkiet ma spełniać zadanie.

Kinkiet jest niezwykle funkcjonalną lampą. Może wypełniać dowolne zadanie, jeśli tylko odpowiednio wybrać jego model. Jeśli na przykład kinkiet ma być oświetleniem ogólnym w przedpokoju czy salonie, najlepiej zdecydować się na model z przynajmniej półprzezroczystą oprawą. Dzięki temu osiągniesz efekt przyjemnego dla oka rozproszonego światła. Jako oświetlenie zadaniowe świetnie sprawdzą się kinkiety z mocniejszym światłem kierunkowym. Natomiast jeśli kinkiet ma być oświetleniem akcentującym jakieś ciekawe rozwiązanie w Twoim domu, musisz wybrać lampę, która będzie świecić około 3 razy mocniej od światła ogólnego w tej konkretnej przestrzeni.

2. Zdecyduj, ile światła potrzebujesz w danym pomieszczeniu.

Wybierając rodzaj, rozmieszczenie oraz ilość lamp ściennych, weź pod uwagę ilość światła wytwarzanego przez pozostałe rodzaje oświetlenia w danym pomieszczeniu, a także światło naturalne, jakie ewentualnie się do niego dostaje. Dzięki temu bez problemu określisz, czego oczekujesz od kinkietów. Dobrze jest dać sobie wiele opcji i zamontować w określonej przestrzeni różne rodzaje oświetlenia. Ułatwi Ci to stworzenie odpowiedniego na daną chwilę nastroju, bez względu na to czy będzie to wieczór z książką czy kolacja z przyjaciółmi.

3. Wybierz model, który wygląda dobrze na wysokości wzroku.

Ogólnie przyjmuje się, że kinkiety powinny wisieć mniej więcej na wysokości 1,5 m nad ziemią. To jednak może się zmienić, biorąc pod uwagę wymiary konkretnego pomieszczenia. Dlatego warto się upewnić, że górna krawędź wybranego przez Ciebie modelu kinkietu będzie się dobrze prezentować w danym pomieszczeniu na wysokości Twojego wzroku.

4. Weź pod uwagę aranżację pomieszczenia.

Dobierz kinkiety tak, aby harmonizowały z wystrojem przestrzeni. Lampy to sekretna broń projektantów wnętrz. Z jednej strony z pomocą światła tworzą odpowiednią atmosferę, z drugiej zaś potrafią być wisienką na torcie, jeśli chodzi o dekoracje wykończeniowe. Wykorzystaj to! Jeśli chcesz urozmaicić kinkietami nowoczesne wnętrze, poszukujesz oświetlenia do eleganckiej, nowoczesnej łazienki lub po prostu szukasz czegoś subtelnego i stylowego, sprawdź nasze kinkiety galeryjki.

5. Zamontuj kinkiety w parach dla bardziej wyrazistego efektu.

Niektóre modele kinkietów aż się proszą o to, aby montować je parami. Możesz umieścić je zaraz obok siebie, dzięki czemu będą wyrazistym elementem dekoracyjnym i dadzą Ci mnóstwo światła ogólnego. W przedpokoju możesz rozmieścić je z odstępem, nadając im jednocześnie funkcję oświetlenia ogólnego, jak i zadaniowego.

6. W korytarzach rozważ zamontowanie większej ilości tych samych kinkietów.

Jeśli masz do oświetlenia długi korytarz, zdecyduj się na wybór kilku kinkietów z tego samego modelu. Będzie to bardzo dobra alternatywa dla oświetlenia wiszącego. Dla optymalnego efektu kinkiety zazwyczaj montuje się w odstępach od 2,5 do 3 metrów.

7. Użyj kinkietu z barwioną szklaną oprawą dla uzyskania odrobiny koloru w minimalistycznych pomieszczeniach.

Świetnym pomysłem na subtelne wprowadzenie koloru w minimalistycznych pomieszczeniach, jest użycie kinkietu z kolorową, szklaną oprawą. Efekt po zapaleniu światła będzie niezwykle ciekawy - szczególnie w przypadku białych lub innych jasnych ścian.

8. Dopasuj kinkiety do lamp wiszących.

Zadbaj o to, aby styl danego pomieszczenia był spójny. Możesz to osiągnąć między innymi poprzez wybranie takich kinkietów, które będą wizualnie harmonizowały z lampami wiszącymi. Dzięki temu w pomieszczeniu nie zapanuje chaos, a lampy idealnie dopełnią całość aranżacji.

9. Wybierz pasujący do wystroju osprzęt.

Wszyscy wiemy, że kinkiet to żarówka i oprawa. Nie zapomnij jednak, że jakoś trzeba go włączyć. Jeśli już zatem jesteś na etapie wyboru idealnych kinikietów do swojego domu, pomyśl też nad pasującym do wystroju osprzętem. Zdziwiłbyś się, ile potrafi namieszać z pozoru mało znaczący wyłącznik światła. Sprawdź u nas, ile ciekawych opcji osprzętu masz do wyboru.

Poświęć chwilę na to, aby podjąć właściwą decyzję. Oświetlenie domu odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym codziennym życiu. Warto zaplanować je raz, a porządnie. Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek ułatwi Ci wybór takich kinkietów, które będę cieszyć Twoje oko za każdym razem, kiedy tylko na nie spojrzysz. Udanych zakupów!

Close