Close

Ostatnie posty

5 pytań, które powinieneś sobie zadać zanim kupisz i zamontujesz lampę wiszącą
Lampy wiszące to jeden z tych rodzajów oświetlenia, który daje naprawdę dużo możliwości i umożliwi Ci idealne...
lut 26, 2020
9 wskazówek jak wybrać idealny kinkiet
Już nie raz pisaliśmy o tym, że kinkiet to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów lamp, który świetnie odnajdzie...
lut 26, 2020
Czy oświetlenie natynkowe musi być nudne?
Często uważa się, że lampy natynkowe to jeden z najnudniejszych sposobów na oświetlenie domu. Czy to twierdzenie jest...
sty 27, 2020

Wideodomofon - dlaczego go potrzebujesz i jak znaleźć najlepszy?

Dodano: paź 30, 2019

Bezpieczeństwo leży na sercu każdego właściciela domu. I słusznie! Ponieważ mieszkanie w wolnostojącym budynku często niesie za sobą różnego rodzaju zagrożenia. Wielu z nich można jednak zawczasu uniknąć, jeśli odpowiednio się zabezpieczymy. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia komfortu, który może znacznie się podnieść, jeśli tylko zainteresujemy się nowoczesnymi rozwiązaniami. Dzisiaj zatem pytamy: co lepiej niż dzwonek u drzwi ochroni Cię przed niechcianymi gośćmi, a domownikom ułatwi dostanie się do domu? Odpowiedź jest oczywiście tylko jedna: wideodomofon! To niewielkie urządzenie pozwoli Ci efektywnie i komfortowo “zarządzać” domowym ruchem. Przyjrzyjmy się mu bliżej i sprawdźmy dlaczego warto go mieć oraz na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Wideodomofon - dlaczego go potrzebujesz i jak znaleźć najlepszy?

Co to jest wideodomofon i z czego się składa?

Wideodomofon to rodzaj interkomu, który pozwoli Ci skontaktować się z osobami na zewnątrz budynku bez konieczności fizycznego kontaktu oraz umożliwi Ci wpuszczenie ich do domu, jeśli tylko tego sobie zażyczysz. Niektóre modele posiadają możliwość integracji z innymi systemami bezpieczeństwa w Twoim domu, co jeszcze bardziej zwiększa ich efektywność. Wideodomofon składa się z 2 elementów: panelu zewnętrznego i wewnętrznego. Zewnętrzny instalowany jest przy drzwiach lub bramie i posiada mikrofon, głośnik, kamerę oraz przyciski. Wewnętrzny natomiast składa się z wyświetlacza z mikrofonem i głośnikiem, dzięki którym możesz komunikować się z osobą na zewnątrz domu. Dodatkową opcją obecną w większości modeli jest również czytnik kart i breloków. To z ich pomocą domownicy bez trudu dostaną się do środka.

Jak wideodomofon zapewni bezpieczeństwo Twojemu domowi?

Jeśli mowa o wideodomofonie oraz bezpieczeństwie, można śmiało stwierdzić, że to para doskonała. Aby jednak nie być gołosłownym, wymieniamy poniżej 4 główne zalety tego urządzenia, które sprawią, że poczujesz się w swoim domu jeszcze bardziej komfortowo.

Doskonały kontakt na odległość

Przed bramą lub drzwiami Twojego domu może pojawić się cała masa różnego rodzaju ludzi. Z pewnością będą to mniej oraz bardziej pożądani goście. Trudno to jednak określić bez możliwość podejrzenia, kto stoi po drugiej stronie. Zamiast zgłębiać tajniki jasnowidztwa, wystarczy zaopatrzyć się w wideodomofon. Dzięki niemu bez trudu zobaczysz, kto właśnie dzwoni do drzwi i będziesz mógł zdecydować, czy w ogóle chcesz odpowiadać. W przypadku chęci nawiązania kontaktu zrobisz to bez problemu dzięki wbudowanemu systemowi audio komunikacji. Najważniejsze jest to, że ów kontakt możesz nawiązać bez konieczności fizycznej obecności przy drzwiach, co może uchronić Twój dom np. przed rabunkiem lub Ciebie przed ewentualnym napastnikiem. Jest to komfort, którego nie da się przecenić.

Dostęp z każdego miejsca

Wiele modeli wideodomofonów oferuje połączenie się z aplikacją w Twoim smartfonie. W praktyce oznacza to, że nie musisz rzucać wszystkiego i przemierzać pół domu, aby odpowiedzieć na dzwonek do drzwi. Możesz to zrobić z absolutnie każdego zakątka Twojego domowego zacisza. Jeśli zatem za pomocą smartfona zobaczysz, że masz do czynienia z niepożądanym gościem, możesz go po prostu zignorować lub poprosić, aby opuścił teren Twojej posesji.

Stały monitoring

Połączenie ze smartfonem to także doskonała opcja dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą 24/7, nawet jeśli nie ma ich w domu. Wyjazd na wczasy czy weekend nie musi wiązać się z niewiedzą o tym, co dzieje się wokół domu. Dostęp do wideodomofonu ze smartfona pozwoli Ci w dowolnej chwili uzyskać podgląd na teren wokół Twoich drzwi. Często wystarczy kogoś odstraszyć, aby uniknąć poważniejszych konsekwencji. W ten sposób możesz zadbać o bezpieczeństwo swojego domu nawet z drugiego końca świata.

Wspólny wysiłek dla bezpieczeństwa

Wideodomofon posłuży Ci nie tylko do otwierania drzwi. Może zostać także zintegrowany z obecnym w Twoim domu systemem bezpieczeństwa. Dzięki temu monitorowanie domu stanie się jeszcze prostsze i jeszcze bardziej efektywne. Nawet podczas Twojej nieobecności wybrane osoby, jak np. przyjaciele czy krewni, będą mogły bez problemu dostać się do środka. Z kolei na niepożądanych gości będzie patrzyło od progu czujne oko kamery.

>> Zobacz, jakie modele wideodomofonów najlepiej sprawdzają się u naszych klientów. <<

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wideodomofonu?

Na rynku znajdziesz wiele modeli wideodomofonów, które będą się od siebie znacznie różnić, a co za tym idzie ich ceny będą miały dużą rozpiętość. Ile dokładnie chcesz zainwestować w takie urządzenie, pozostawiamy Tobie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka esencjonalnych cech, aby zakup nie okazał się rozczarowaniem.

TRWAŁOŚĆ

  • Zwróć uwagę na to, czy wideodomofon jest odporny na zmienne warunki pogodowe. Szukaj urządzeń, których głośniki oznaczone są jako wodoodporne.
  • Soczewki kamery powinny być zabezpieczone tak, aby wytrzymać ewentualne próby ich rozmontowania. Warto także zwrócić uwagę, czy są odporne na chemiczne spraye, które mogłyby je uszkodzić.
  • Panel zewnętrzny powinien posiadać na tyle mocną obudowę, aby wytrzymać kilka mocniejszych uderzeń. To zabezpieczy sprzęt przed ewentualnymi aktami wandalizmu.
  • Wideodomofon powinien posiadać system alarmowy, który wyśle ostrzeżenie, gdy ktoś będzie chciał go zdezaktywować czy uszkodzić.

BEZPIECZEŃSTWO

  • Kamera powinna posiadać oświetlenie nocne, np. w postaci podczerwieni. Dzięki temu spełni swoją funkcję o każdej porze dnia.
  • System powinien być wyposażony w 2-stronny system komunikacji tak, abyś mógł skontaktować się z osobą na zewnątrz bez konieczności stawania z nią twarzą w twarz.
  • Kamera powinna być ustawiona tak, aby pokryć swoim zasięgiem jak największy obszar.
  • System powinien posiadać 2 rodzaje komunikacji. Jeśli kamera przestanie działać i odtworzenie obrazu będzie niemożliwe, zawsze możesz skomunikować się z osobą na zewnątrz za pomocą systemu audio.

Mając na uwadze te kwestie z pewnością wybierzesz model wideodomofonu, który doskonale spełni swoje zadanie. Bezpieczeństwo oraz komfort to bezcenne wartości, które z pomocą tego urządzenia mogą na stałe zagościć w Twoim domu. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, jest to doskonały pierwszy krok do zadbania o spokój Twój i całej Twojej rodziny.

Close