Close

Ostatnie posty

Wideodomofon - dlaczego go potrzebujesz i jak znaleźć najlepszy?
Bezpieczeństwo leży na sercu każdego właściciela domu. I słusznie! Ponieważ mieszkanie w wolnostojącym budynku często...
paź 30, 2019
5 rodzajów lamp sufitowych, które musisz znać
Spoglądając wstecz na historię oświetlenia domu, można śmiało stwierdzić, że dzisiejsze lampy sufitowe są wciąż...
paź 30, 2019
7 pomysłów na reflektory na szynie w Twoim domu
Zastanawiasz się, jak wykorzystać reflektory na szynie w swoim domu? I bardzo dobrze! A to dlatego, że ten rodzaj...
sie 7, 2019

Każdego dnia inna lampa - czy to możliwe?

Dodano: cze 12, 2019

Przyzwyczailiśmy się do tego, że kupując lampę decydujemy się na sprzęt, który w niezmienionej formie będzie nam służył przez dłuższy czas. A gdyby tak jedna lampa pozwalała Ci na to, aby oświetlenie Twojego domu każdego dnia wyglądało nieco inaczej? Gdyby tak dało się w niej coś zmienić bez skomplikowanych przeróbek? Mówisz i masz! Projektanci nie próżnują i cały czas starają się wychodzić naprzeciw Twoim potrzebom. Właśnie dlatego możesz cieszyć się nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest kinkiet ruchomy.

Każdego dnia inna lampa - czy to możliwe?

Co to takiego ten kinkiet ruchomy?

W sieci pod hasłem kinkiet ruchomy możesz znaleźć przykłady lamp różnego rodzaju. Znajdą się takie z ruchomą oprawą, która obracając się wokół własnej osi pozwala skierować światło w różne strony. Podobną funkcję spełnią kinkiety na wysięgniku dzięki swojemu ruchomemu ramieniu. Jednak możliwość dostosowania tych modeli do własnych potrzeb nie zmienia nic w ich wyglądzie. Bo czy ramię będzie trochę dłuższe czy krótsze lub to że będzie ustawione pod innym kątem, nie wpływa wydatnie na ogólną estetykę lampy. To co jednak my mamy na myśli poprzez hasło kinekty ruchome, pozwoli Ci cieszyć się zmienną aranżacją nawet każdego dnia. Jak to możliwe?

Idealnym przykładem takiego kinkietu jest lampa ścienna LED kinkiet OZZO Lucas 3605. To oświetlenie zbudowane jest z 2 części: stałej obudowy montowanej do ściany oraz obrotowej płytki czołowej zamontowanej na części stałej. I to właśnie ta płytka sprawia, że kinkiet Lucas jest tak wyjątkowy. A to dlatego, że możesz ją ustawić w dowolnie wybranej pozycji, tym samym odmieniając całkowicie charakter lampy. Może Ci się wydawać, że to niewielka zmiana - my też na początku nie byliśmy przekonani. Ale wystarczy spojrzeć na zdjęcia, żeby przekonać się, że w przypadku 2 geometrycznych kształtów ich położenie względem siebie jest kluczowe dla designu lampy.

Jak to działa?

Zasada działania jest banalnie prosta. Właśnie dlatego możesz bez problemu w dowolnym momencie wszystko zmienić. Kinkiet wystarczy zamontować w wybranym miejscu, a następnie po prostu ustawić ruchomą płytkę w pożądanej pozycji. Voilà! Jeśli chcesz zmienić wygląd lampy obracasz płytkę do innego ustawienia. Prościej chyba być nie może. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz każdego dnia cieszyć się nowym wystrojem wnętrza, a to wszystko z pomocą zaledwie jednej lampy.

Jak mogę to wykorzystać?

Nowa rodzina kinkietów ruchomych OZZO Lucas daje Ci wiele możliwości aranżacyjnych. Ich nowoczesny, minimalistyczny design sprawia, że idealnie wpasują się w niemalże każdą przestrzeń. W praktyce oznacza to, że możesz rozwinąć skrzydła swojej wyobraźni i stworzyć naprawdę ciekawe aranżacje. Salon, sypialnia, pokój dziecinny, pokój młodzieżowy, domowy gabinet, hol, a nawet łazienka - wszędzie tu ruchomy kinkiet ma szansę na stanie się ciekawym dodatkiem. Jeżeli zamontujesz kilka lamp tego samego rodzaju, stworzysz sobie idealne warunki do zabawy światłem. Ruchoma płytka pozwoli Ci na osiągnięcie ciekawych efektów świetlnych lub ogólniej rzecz ujmując efektów wizualnych dla całej aranżacji w kilka minut. To niezwykłe połączenie możliwości zmian estetyki z dużym komfortem ich dokonywania.

Dla kogo takie rozwiązanie?

W zasadzie nie ma tu ograniczeń. Kinkiet ruchomy doskonale sprawdzi się zarówno w małym pomieszczeniu w mieszkaniu w bloku, jak i w dużej przestrzeni w wolnostojącym domu. Wszystko zależy od tego, jaki będziesz mieć pomysł na jego wykorzystanie. W małym pomieszczeniu lampa może stanowić gustowny dodatek. W dużym pomieszczeniu możesz sobie pozwolić na zamontowanie kilku takich samych lamp, tworząc niebagatelne aranżacje świetlne. Tak czy inaczej w każdej opcji masz okazję na skorzystanie z tego ciekawego rozwiązania.

W taki oto prostu sposób możesz każdego dnia mieć w domu inną lampę. Gwarantujemy, że nie zawiodą Cię efekty tych z pozoru drobnych zmian. W geometrii oraz różnorodnych ustawieniach tkwi duża moc aranżacyjna, którą teraz możesz bez problemu wykorzystać w swoich czterech kątach. Jesteśmy przekonani, że już masz doskonały pomysł z ruchomym kinkietem w roli głównej. Udanych aranżacji!

Close