Close

Ostatnie posty

Nowoczesność, wygoda i funkcjonalność, tak bardzo potrzebna w każdym domu -odkurzacze centralne
W dzisiejszych czasach odkurzacze to rzecz niezbędna, realnym i praktycznym wyborem do Twojego domu, wygodne i proste...
kwi 8, 2020
5 pytań, które powinieneś sobie zadać zanim kupisz i zamontujesz lampę wiszącą
Lampy wiszące to jeden z tych rodzajów oświetlenia, który daje naprawdę dużo możliwości i umożliwi Ci idealne...
lut 26, 2020
9 wskazówek jak wybrać idealny kinkiet
Już nie raz pisaliśmy o tym, że kinkiet to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów lamp, który świetnie odnajdzie...
lut 26, 2020

4 powody, dla których warto zamontować lampę z kamerą

Dodano: cze 6, 2019

Czy oświetlenie zewnętrzne może podarować Ci coś więcej oprócz strumienia światła w nocy? Tyle mówi się o tym, że ma być ono nie tylko ozdobą, ale także wyposażeniem zapewniającym mieszkańcom bezpieczeństwo wokół domu. Chodzenie po zmroku po omacku po ogrodzie mogłoby się bowiem źle skończyć bez odpowiednio rozlokowanych różnego rodzaju lamp. To niezaprzeczalny fakt. Jednak możesz zrobić dla siebie i swojej rodziny o wiele więcej. Wystarczy, że zamontujesz lampę z kamerą. Uważasz, że to za dużo? Zatem przedstawiamy 4 powody, dla których warto to zrobić!

4 powody, dla których warto zamontować lampę z kamerą

Po co tysiąc urządzeń

Zacznijmy od tego, że oświetlenie zewnętrzne z kamerą to przede wszystkim oszczędność. Oszczędzasz pieniądze, ponieważ zamiast 2 urządzeń kupujesz 1. To samo tyczy się oszczędności w zakresie przestrzeni oraz czasu, ponieważ wszystko sprowadza się do jednego sprzętu. Elewacje Twojego domu nie będą niepotrzebnie zagracone tysiącem urządzeń, a Ty będziesz mógł cieszyć oko stylową lampą z dodatkowym funkcjonalnym wyposażeniem. Lampa z kamerą to także świetny sposób na przechytrzenie niepożądanych gości, którzy nie zauważając kamer, nie będą się spodziewać tego, że zostaną wykryci lub nagrani. Możesz się jednak zastanawiać, czy kamera sama w sobie jest Ci w ogóle potrzebna. Już rozwiewamy Twoje wątpliwości.

Oczy wokół głowy

Mieszkanie w bloku to jedno, a mieszkanie w domu to drugie. Szczególnie wtedy kiedy nie stoi on w centrum wszystkiego. Posiadanie kamery, która w razie czego nagra wszelkie niepożądane zdarzenia wydatnie wpłynie na Twój komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa we własnym domu. Po co zdawać się na łaskę czy niełaskę losu, kiedy można wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o to, aby nic nie umknęło Twojej uwadze, nawet kiedy nie ma Cię w domu. Tu dochodzimy do kolejnego punktu. Pomyślisz: owszem, kamera nagra na przykład ewentualne włamanie, ale w jaki sposób pozwoli mi na stałą kontrolę tego, co dzieje się wokół domu?

Wszystko pod kontrolą

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możesz mieć wszystko pod kontrolą i to w dodatku w zasięgu ręki. Wystarczy Ci po prostu smartfon, aby w każdej chwili wiedzieć, co dzieje się w pobliżu Twojego domu. Wielu producentów oferuje dedykowane aplikacje, które pozwolą Ci w prosty sposób zarządzać lampą z kamerą. Należy do nich m.in. Lutec i jego nowoczesne lampy takie jak naświetlacz LED kinkiet Peri z kamerą, kinkiet zewnętrzny Libra z czujnikiem ruchu i kamerą, lampa ścienna zewnętrzna kinkiet ogrodowy Vesta z kamerą czy lampa ścienna zewnętrzna kinkiet ogrodowy Elara z kamerą i czujnikiem ruchu. Jeśli wciąż zastanawiasz się po co Ci to wszystko, oto kilka praktycznych przykładów do wykorzystania takich urządzeń:

  • W każdej chwili możesz zobaczyć, kto stoi za drzwiami - nie masz ochoty na wizytę sąsiada, ale czekasz na ważną przesyłkę? Wystarczy, że spoglądniesz na telefon i już wszystko będzie wiadomo.
  • Dzięki mikrofonom możesz rozmawiać z osobami na zewnątrz - niekoniecznie musisz otwierać drzwi, aby skomunikować się z osobą stojącą na zewnątrz. Przyda się to wtedy, kiedy jesteś bardzo zajęty, a dotarcie do drzwi zajmie Ci sporo czasu, bo akurat jesteś w piwnicy, na strychu, czy masz ręce ubrudzone po łokcie.
  • Dbasz o bezpieczeństwo swoich dzieci - jeśli tylko bawią się wokół domu, możesz mieć je na oku i szybko zareagować, jeśli będzie działo się coś niepokojącego.
  • Szybko i łatwo utrwalisz dowolne zdarzenia - w każdej chwili możesz zrobić zdjęcie lub nagrać wysokiej jakości film. W przypadku niepożądanych zdarzeń taki materiał może okazać się bezcenny.
  • Możesz zdalnie uruchomić alarm - w sytuacji gdy będzie działo się coś podejrzanego możesz zdalnie uruchomić alarm i zapobiec ewentualnemu nieszczęściu.

Bezpieczeństwo na bis

Na zakończenie jeszcze jeden powód, który wydatnie wpływa na Twoje bezpieczeństwo. Lampy z kamerą wyposażone są często w czujnik ruchu. Światło zapali się więc, jeśli tylko ktoś znajdzie się w pobliżu. To może na przykład odstraszyć potencjalnego włamywacza. To jeszcze jednak nic nadzwyczajnego. W końcu czujnik ruchu to żadna nowość. Nowoczesne lampy jednak wykryją ruch, uruchomią się i dodatkowo prześlą ostrzeżenie na Twój smartfon, że coś się święci. A tu już sprawa jest prosta. Sprawdzasz co się dzieje i odpowiednio reagujesz.

Mamy nadzieję, że przekonałeś się o tym, że nowoczesna lampa zewnętrzna z kamerą może uratować wiele sytuacji, zapewnić Ci niezwykły komfort i spełnić cały szereg zadań. Nie ma zatem co zwlekać. Już teraz sprawdź, które oświetlenie zewnętrzne z kamerą będzie najlepiej pasować do Twojego domu. Życzymy owocnych poszukiwań!

Close