Close

Ostatnie posty

7 pomysłów na reflektory na szynie w Twoim domu
Zastanawiasz się, jak wykorzystać reflektory na szynie w swoim domu? I bardzo dobrze! A to dlatego, że ten rodzaj...
sie 7, 2019
2 sposoby na kinkiet ścienny
Kinkiet to element oświetlenia, który często jest niedoceniany podczas planowania rozmieszczenia lamp w danym...
cze 12, 2019
Każdego dnia inna lampa - czy to możliwe?
Przyzwyczailiśmy się do tego, że kupując lampę decydujemy się na sprzęt, który w niezmienionej formie będzie nam...
cze 12, 2019

Jaką lampę do czytania wybrać dla różnych przestrzeni?

Dodano: sty 8, 2019

Na długie wieczory nie ma lepszego leku niż kubek gorącej herbaty oraz dobra lektura. Do takiej przyjemności warto się jednak dobrze przygotować. Nie mamy tu jednak na myśli wyboru herbaty. Ta prawdopodobnie nie zaważy na Twoim zdrowiu. Możesz jednak zadbać o kondycję swojego wzroku, wybierając odpowiednią lampę do czytania. W czym tkwi sekret dobrego wyboru? Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę to, gdzie zaszyjesz się z ulubioną książką: łóżko, biurko, sofa? Ale po kolei, ponieważ najpierw mamy dla Ciebie kilka uniwersalnych rad.

Jaką lampę do czytania wybrać dla różnych przestrzeni?

Bez względu na miejsce

Zanim powiemy kilka słów o konkretnych lokalizacjach, chcemy przedstawić Ci kilka uniwersalnych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze lampy do czytania. Po pierwsze światło powinno być dosyć jasne. Po drugie koniecznie musi być skierowane na to, co czytasz. Po trzecie przemyśl zamontowanie ściemniacza. Ułatwi on szybkie przejście z trybu czytania do trybu relaksu. Ponadto jeśli ktoś nie próbuje akurat obok Ciebie zasnąć, weź pod uwagę także fakt, że najzdrowsze dla oczu jest zrównoważone oświetlenie. To oznacza, że poza lampką do czytania, która doświetli lekturę, warto także używać innych źródeł światła. Dzięki temu unikniesz większego zmęczenia oczu.

Lektura do poduchy

Jeśli Twoim ulubionym miejscem na czytanie jest łóżko, masz zasadniczo 2 opcje. Pierwsza z nich to oczywiście użycie stolika nocnego. Jeśli posiadasz na nim wystarczająco dużo miejsca, wykorzystaj je na lampę stołową. Jej oprawa powinna kierować strumień światła w dół. Taka lampa to także doskonały dodatek aranżacyjny. Warto wybrać model, który będzie podkreślał charakter Twojej sypialni. Nasz typ to lampa stołowa PIXO

W przypadku braku wolnego miejsca na lampkę stołową na ratunek zawsze przychodzi ściana. To właśnie na niej możesz zamontować stylowy kinkiet, który doskonale rozjaśni każdy wieczór z lekturą. Wystarczy, że odpowiednio ustawisz strumień światła, aby idealnie spełniał swoją rolę. Jeżeli jednak cenisz sobie wygodę i elastyczność, zawsze możesz rozglądnąć się za kinkietem na wysięgniku. Regulowane ramię lampy pozwoli Ci maksymalnie zwiększyć jej użyteczność. O tym jak wykorzystać takie oświetlenie, możesz przeczytać więcej w naszym artykule Kinkiet na wysięgniku - pomysły i inspiracje czyli dlaczego wygodniej znaczy lepiej.

Z książką na sofie lub w fotelu

Ponadczasowe rozwiązanie dla takiej sytuacji to bez dwóch zdań lampa stojąca. Odpowiednio dobrana nie tylko wspomoże Twój wzrok, ale także stanie się oryginalnym dodatkiem w salonie. Wyznaczy również strefę pokoju, która będzie od tej pory kojarzona z relaksem. Chcąc zadbać o zwiększony komfort, możesz poszukać lampy z regulowanym ramieniem. Będzie się dobrze komponować w szczególności z nowoczesnym wnętrzem. Dokładnie tak jak na przykład elegancka lampa stojąca HAPPY Nilsen

Jeśli sofa lub fotel znajdują się blisko ściany, a Ty nie masz miejsca lub ochoty na lampę stojącą, ponownie z ratunkiem przybywa niezastąpiona para czyli ściana i kinkiet. Jest to na tyle uniwersalne rozwiązanie, że sprawdzi się niemal w każdej sytuacji. Ty możesz rozsiąść się na fotelu lub kanapie w dowolnej pozycji, a światło i tak podąży za Tobą. Jest to szczególnie przydatne przy dłuższej sofie i braku decyzji o jej ulubionym fragmencie. Możesz sobie wtedy zapewnić odpowiednie oświetlenie zarówno na jej jednym i drugim końcu, jak i na środku.

Na poważnie przy biurku

Tutaj najlepszą z możliwych opcji jest niezastąpiona lampka biurkowa. Możliwości masz setki, a może nawet tysiące. Dla nas najważniejsza jest funkcjonalność i charakter. Po co kupować zwykłą, smutną lampkę, kiedy możesz ożywić biurko akcentem swojej niepowtarzalnej osobowości? Z takim oświetleniem nawet przymusowa lektura będzie o wiele mniej uciążliwa. Skup się zatem na formie i pokaż, że biurko nie musi być nudne. Nasz wybór to oryginalna lampki biurkowe

Gdy pod ręką spoczywa już Twoja ulubiona książka, czas wybrać ulubioną lampę. Bądź kreatywny, zwróć uwagę na funkcjonalność i pamiętaj, że lampa to nie tylko żarówka z jakąś oprawą. Wybierz coś, co będzie harmonizowało z Twoim charakterem. Owocnych poszukiwań!

Close