Close

Ostatnie posty

Jak wybrać kinkiet do swojego domu - praktyczne porady
Kinkiet - magiczne rozwiązanie dla każdego pomieszczenia czy też zwykły dodatek dla niektórych przestrzeni? My...
gru 4, 2018
Jakie włączniki i gniazdka do domu?
To, jakie włączniki i gniazdka wybrać do domu, to kwestia nie tylko estetyki, ale przede wszystkim użyteczności i...
lis 28, 2018
4 sposoby na oświetlenie kuchni na potrzeby dojrzałych oczu
Trochę więcej lat w papierach to jeszcze nie koniec świata, a wiek to w końcu tylko cyferka. To prawda! Masz tyle, na...
lis 14, 2018

4 sposoby na oświetlenie kuchni na potrzeby dojrzałych oczu

Dodano: lis 14, 2018

Trochę więcej lat w papierach to jeszcze nie koniec świata, a wiek to w końcu tylko cyferka. To prawda! Masz tyle, na ile się czujesz. Jednak pamiętaj, że z wiekiem Twoje ciało będzie miało inne wymagania. Na szczególną uwagę zasługują oczy. Czy wiesz, że wraz z upływem lat potrzebują nawet do 5 razy więcej światła niż za młodu? Dlatego tak ważne jest odpowiednie oświetlenie tych pomieszczeń, gdzie na co dzień często przebywasz i pracujesz, jak na przykład kuchnia. Zdradzamy 4 sposoby na lepsze oświetlenie kuchni na potrzeby dojrzałych oczu.

4 sposoby na oświetlenie kuchni na potrzeby dojrzałych oczu

Naturalnie zawsze lepiej

Jeżeli tylko w Twojej kuchni znajduje się źródło naturalnego światła, koniecznie wykorzystaj to w 100%. Nie ma nic lepszego niż światło dzienne. Będzie ono doskonale współpracować ze sztucznym oświetleniem, co zdecydowanie zwiększy ilość światła w pomieszczeniu. Nie zagracaj więc okna zbędnymi przedmiotami i raczej odpuść sobie ciemne, ciężkie zasłony. Jeśli tylko masz taką możliwość, pozostaw okno całkowicie odsłonięte, aby do kuchni wpadało maksymalnie dużo światła dziennego.

Matowe wykończenia

Twoje oczy będą Ci wdzięczne za ograniczenie do minimum zbędnych odblasków. Im ich mniej, tym dojrzałe oczy widzą wyraźniej i oczywiście mniej się męczą przy wielu pracach. Dlatego też w kuchni najlepiej postawić na matowe wykończenia mebli czy też matowe blaty. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, pomogą Ci oprawy lamp z matowym lub szronionym wykończeniem. Takie rozwiązanie zdecydowanie zmniejszy ilość odblasków i rozbłysków świetlnych w Twojej kuchni.

Jasność z góry

Koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenie sufitu. Przede wszystkim powinien on być dosyć jasny i spełniać rolę swego rodzaju reflektora, który będzie oświetlać pomieszczenie światłem skierowanym w dół. Doskonałym pomysłem jest na przykład zamontowanie oczek wzdłuż wszystkich krawędzi kuchni. W ten sposób zapewnisz sobie mocne, równomiernie rozłożone światło. W takich oprawach najlepiej sprawdzą się żarówki ledowe.

Światła do zadań specjalnych

Rodzaj światła, z którego definitywnie powinieneś skorzystać w swojej kuchni przy dojrzałych oczach, to światło punktowe, zadaniowe. Mamy tu na myśli każdy rodzaj lampy, która wspomoże Cię w codziennych pracach. Świetnie sprawdza się tu oświetlenie podszafkowe. Idealnie nada się jako dodatkowe źródło światła nad blatem czy zlewem. Pomoże Twoim oczom przy codziennych czynnościach i dodatkowo wyeliminuje ewentualne cienie powstające za sprawą światła głównego. Ta drobna zmiana zdecydowanie podniesie komfort pracy w kuchni.

Jak widzisz, przystosowanie kuchennego oświetlenia do potrzeb dojrzałych oczu nie jest aż tak trudne. Kilka prostych modyfikacji pozwoli Ci na nowo cieszyć się komfortową kuchnią, która nie będzie mocno nadwyrężać Twojego wzroku. Nie czekaj więc dłużej i już teraz zaplanuj swoje nowe, lepsze oświetlenie w kuchni.

https://www.lumenpro.pl/161-oswietlenie-kuchenne

Inergia Sp. z o.o. Budowlana 9 20-469 Lublin

Tel: 728 831 127 - Oświetlenie
Tel: 664 913 275 - Gniazdka i wyłączniki

Godziny pracy: 8.00–16.00, od poniedziałku do piątku

Obsługa klienta: sklep@lumenpro.pl
Reklamacje: reklamacje@lumenpro.pl
Wyceny: wyceny@lumenpro.pl

Close