Close

Ostatnie posty

7 pomysłów na reflektory na szynie w Twoim domu
Zastanawiasz się, jak wykorzystać reflektory na szynie w swoim domu? I bardzo dobrze! A to dlatego, że ten rodzaj...
sie 7, 2019
2 sposoby na kinkiet ścienny
Kinkiet to element oświetlenia, który często jest niedoceniany podczas planowania rozmieszczenia lamp w danym...
cze 12, 2019
Każdego dnia inna lampa - czy to możliwe?
Przyzwyczailiśmy się do tego, że kupując lampę decydujemy się na sprzęt, który w niezmienionej formie będzie nam...
cze 12, 2019

5 rodzajów oświetlenia idealnie pasujących do łazienki

Dodano: cze 27, 2017

Designerzy już wielokrotnie udowodnili, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć wyjątkową stylistykę z funkcjonalnością. W szczególności dotyczy to wystroju łazienek, których elementy takie jak armatura czy oświetlenia są postrzegane jedynie przez pryzmat przeznaczenia, rezygnując przy tym z przyłożenia większej wagi do ich wyglądu. To błąd, gdyż okazuje się, że są one bardzo ważnym elementem wystroju i decydują o charakterze wnętrza. Warto więc przyjrzeć się 5 rodzajom oświetlenia, które będą idealnie pasować do łazienki, pozwalając na maksymalizację komfortu i wrażeń estetycznych podczas korzystania z tego pomieszczenia.

5 rodzajów oświetlenia idealnie pasujących do łazienki

1. Oświetlenie sufitowe – oczka halogenowe

 

Najpopularniejszym rodzajem oświetlenia w łazience są oczka sufitowe. Instalowane są jako główne źródło światła, mające równomiernie oświetlić całe pomieszczenie. Wypadają korzystnie szczególnie przy mniejszym metrażu – równomierne rozmieszczenie punktów świetlnych zwiększa wrażenie przestronności. Chociaż takie oczka zamontowane w suficie są dyskretne i może wydawać się, że nie rzucają się w oczy, to warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, który będzie pasować do ogólnej aranżacji łazienki. W ofercie sklepu Lumenpro.pl dostępne są oprawy szklane (przykładowo VIDI SQUARE ), wykonane z aluminium szczotkowanego (DINA OZZO  ) czy w czarnym kolorze (MINO SQUARE ).

 

2. Duża lampa wisząca – dla lubiących łamać konwencje

 

Duża wisząca lampa sufitowa jest raczej rzadko spotykanym elementem wystroju łazienki. Nie oznacza to jednak, że należy go unikać – w niektórych aranżacjach takie oświetlenie może mieć istotną funkcję, nie tylko praktyczną, ale również estetyczną. Należy tylko pamiętać, że niestety taka lampa sprawdzi się tylko w niektórych pomieszczeniach – przede wszystkim w domach i kamienicach, gdzie sufit jest dostatecznie wysoko, co sprawi, że nie zdominuje wnętrza. Można ją dodatkowo uzupełnić punktowymi źródłami światła, co pozwoli stworzyć wyjątkową, zachwycającą przestrzeń.

 

3. Tworzenie nastroju – światło punktowe

 

Światło punktowe w łazience pełni różne role – może podkreślać elementy wystroju wnętrza, doświetlać wybraną przestrzeń w celu zwiększenia funkcjonalności czy wprowadzać romantyczną atmosferę. W tym celu można zdecydować się na stylowe kinkiety czy pojedynczo rozmieszczone oczka podtynkowe. Zamontować je można na przykład nad wanną i zainstalować ciepłą żarówkę. Takie rozwiązanie umożliwi wprowadzenie bardziej przytulnego nastroju podczas relaksu. Dobierając lampy do łazienki warto zwrócić uwagę na to czy mają odpowiednie oznaczenia, które są gwarancją tego, że będą działały bezpiecznie i niezawodnie w warunkach podwyższonej wilgotności. Przykładami takich lamp są IXTRA SHAVERLIGHT 0598 Astro.

 

4. Oświetlenie po bokach luster

 

Punktowe światło umieszczone dookoła luster jest bardzo ważnym szczegółem – jego złe ustawienie i dobranie nieodpowiednich lamp może sprawić, że wszelkie zabiegi związane z wyglądem, wykonywane w łazience, będą skazane na niepowodzenie. Aby tego uniknąć należy umieścić kinkiety po bokach luster i zamontować żarówki dające światło o temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego. Mleczny kinkiet sprawi, że taka lampa nie będzie razić i umożliwi wygodne i efektywne korzystanie.

 

5. Plafoniery – wyjątkowa stylistyka podkreślająca wystrój

 

Większość łazienek jest pozbawiona naturalnego źródła światła, co sprawia, że ich wystrój zawsze będzie prezentować się w świetle sztucznym. Warto rozważyć zainstalowanie plafoniery – będzie świetnie współgrać z lampami punktowymi. Wyjątkowa stylistyka modeli takich jak Philips BEACH 32070/17/16, KARISMA R10106 REDLUX czy Eglo Optica 86812 sprawia, że nie tylko pięknie podkreślą poszczególne elementy wystroju łazienki, ale same w sobie będą stanowić ozdobę.

 

 

OŚWIETLENIE DO ŁAZIENKI 

Close